Posiadając dom od lat czy też dopiero co nabyty lub wybudowany, warto byśmy zadbali, by jego użytkowanie i mieszkanie w nim było dla nas bardzo wygodne. Dlatego też możemy kupić przedmioty, które nam to ułatwią. Obecnie na rynku jest ich mnóstwo, stąd przed zakupem powinniśmy zrobić wnikliwe rozeznanie w tej kwestii.

Niewątpliwie ogromnym ułatwieniem w funkcjonowaniu domowym jest teraz tak modna i popularna suszarka bębnowa do odzieży oraz tekstyliów. Nawet jeśli mamy miejsce na suszarkę składaną stojącą, nie zastąpi ona tej na prąd. Użytkowanie jej sprawi, że zaoszczędzimy mnóstwo czasu, wyprane ubrania szybko wyschną i będziemy mogli je schować do szafy. Jeśli wyjmiemy odzież tuż po zakończeniu cyklu, w większości będzie niepognieciona, większość i obejdzie się bez prasowania. W dodatku , co ciekawe będziemy mieli też znacznie mniej wilgoci w domu niż przy tradycyjnym suszeniu.

Z kolei w kuchni bardzo przydaje się tzw. giętka wylewka do baterii przy zlewozmywaku. Pomaga ona usprawnić i ułatwić działanie podczas gotowania, ręcznego zmywania czy po prostu w trakcie nabierania wody. Dzięki temu możemy ustawić odpowiedni kąt, wysokość i zasięg padania strumienia wody w zależności od naszych potrzeb.

Jeśli cenimy sobie styl nowoczesny, możemy wybrać jeszcze ciekawsze rozwiązanie, jakim jest wylewka do napełniania garnków, naścienna, montowana nad kuchenką gazową czy płytą indukcyjną ub ceramiczną. Szeroko składane, obrotowe i regulowane ramię pozwala nalać wodę np. na zupę wprost do naczynia znajdującego się na palniku. Nie trzeba nosić i dźwigać ciężkich saganów czy rondli napełnionych wodą.

Podczas upałów wybitnie przydaje się klimatyzacja zamontowana w domu. Pozwala cieszyć się chłodem i wybraną przez siebie temperaturą panującą latem wewnątrz budynku. Jest pewniejsza i bardziej cicha niż przenośne klimatyzatory. Można wybrać modele także oczyszczające powietrze, co pokochają wszyscy alergicy. Warto dopasować odpowiednią jej moc i ilość agregatów do naszego metrażu, ilości pięter, rodzaju dachu.

Istnieje mnóstwo ciekawych i wartościowych produktów przydających się w domu. Przed zakupem powinniśmy się zastanowić, co jest dla nas istotne. Dlatego należałoby zrobić rekonesans, zapytać znajomych i przejrzeć Internet, abyśmy byli zadowoleni z wyboru i z radością z tego korzystali spędzając czas w domowych pieleszach. Przy tym kluczowe też są kwestie energooszczędności, (od niedawna mamy zmiany w nazwach klas urządzeń elektrycznych), aby nasze rachunki gwałtownie nie wzrosły.

Autor

  • Doktor nauk informatycznych. Twierdzi, że posiada duszę artysty. Pasjonuje się wilkami oraz rolą wilka w świecie. Według niego nie są to złe stworzenia, a drapieżniki leśne, regulujące stan populacji innych zwierząt i także mające prawo do życia. Jego hobby to jazda na rowerze po niekalanych cywilizacją terenach.

2 thoughts on “W co warto zaopatrzyć wnętrze domu?
  1. Ruby

    To oczywista oczywistość. W jadalni stół i krzesła. W pokoju gościnnym wygodna sofa, a w sypialni porządne łóżko

  2. strzała

    To nie jest jednak takie proste, bo zawsze można dodać jakieś akcesoria albo inne bibeloty. Ja pomagałam sobie katalogami produktów. Czasami mąż musiał mnie wyhamowywać ze względu na wydatki.

leave a Comment