Zbliżający się czas wakacji sprzyja wypoczynkowi. Podróże są dosyć przystępną forma spędzania wakacji. Co więcej, nie każdy wyjazd będzie wymagał od nas dużych nakładów finansowych. Wakacje mogą być tanie, a jednocześnie satysfakcjonujące.

Kilka definicji tanich wakacji.

Tanie wakacje dla jednych będą kojarzyć się z szybkim wyjazdem do niedalekiej miejscowości, a dla innych rezygnacją z jednej gwiazdki w hotelu. Ustal więc swój budżet i potrzeby, spójrz na to oczami realisty. Na pewno warto zabrać ze sobą nieco oszczędności na niespodziewane wydatki.

 • Zamiast korzystać z biura podróży, zabierz się za samodzielną organizację wyjazdu. W dobie Internetu taka organizacja nie powinna sprawiać problemów. Może zajmie więcej czasu, ale z punktu widzenia ekonomicznego warto.
 • Sprawdź tanie loty, linie lotnicze oferują bilety w najróżniejszych cenach. Z pomocą Internetu znajdź okazję dopasowaną do siebie.
 • Omijaj miejscowości typowo turystyczne, ponieważ są one bardzo drogie . Jeśli nie masz powodu, by tam się znaleźć, to zrezygnuj z nich. Atrakcje w nich będą dużo droższe.
 • Wybierz się na podróż poza sezonem. Nie tylko z powodu ceny. Zwróć uwagę na mniejszy tłok.
 • Jeśli wybierzesz się w lot wyłącznie z bagażem podręcznym, to może on być wliczony w cenę biletu. Masz go cały czas przy sobie, a wysiadając z samolotu, jesteś gotowy do drogi.
 • Korzystaj z porównywarek cen, jeśli chodzi o nocleg.
 • Wybierz się na podróż w grupie, co sprawi, że będziecie mogli poskładać się na koszty benzyny lub wynajmu samochodu. Zamiast pojedynczego pokoju będziecie mogli wynająć domek.
 • Weź ze sobą prowiant na drogę. Warto mieć ze sobą kanapki i wodę do picia. Dodatkowo może przydać się jakiś owoc. W niektórych miejscach woda i jedzenie mogą być bardzo drogie. Na dodatek są to najczęściej fastfoody. Lepiej mieć sprawdzoną żywność ze sobą i wyjść na tym dużo taniej. Na dłuższą drogę raczej nie będziesz brał ze sobą słoików, ale być może znajdą się jakieś produkty, które potem będziesz mógł przyrządzić w wynajmowanym lokalu.
 • Weź ze sobą niezbędne kosmetyki i leki. Takie produkty na miejscu docelowym będą bardzo drogie.
 • Ogranicz kupowanie pamiątek. Zamiast robić kolekcje ciupag i muszelek, lepiej jest dołożyć te pieniądze do kolejnej podróży. Jeśli koniecznie chcesz przywieźć coś ze sobą, niech będzie to coś praktycznego lub smacznego.

Autor

 • Doktor nauk informatycznych. Twierdzi, że posiada duszę artysty. Pasjonuje się wilkami oraz rolą wilka w świecie. Według niego nie są to złe stworzenia, a drapieżniki leśne, regulujące stan populacji innych zwierząt i także mające prawo do życia. Jego hobby to jazda na rowerze po niekalanych cywilizacją terenach.

2 thoughts on “Jak zaplanować fajne wakacje?
 1. uma

  Ludzie, jedźcie gdzieś w Polskę. To nie tylko oklepane góry i morze. Inne zakątki w kraju też są ciekawe i warto odwiedzenia. Jak to mówią, cudze chwalicie, a swego nie znacie.

 2. thor

  Ostatnia jakiś baran doradził mi tanią wycieczkę zagraniczną. I co? Grzyb w hotelu, śmierdząca okolica i paskudne jedzenie. Wycieczka była warta tyle ile kosztowała.

leave a Comment