Piłkołapy to specjalnie siatki o różnym rozmiarze, wielkości oczek oraz kolorze, które są umieszczane na słupach aluminiowych oraz stalowych. Tego rodzaju produkty wyróżniają się wyjątkowo dużą elastycznością i odpornością chemiczną oraz mechaniczną. Piłkołapy są odporne na wilgoć, promieniowanie ultrafioletowe oraz zapewniają dużą trwałość, dzięki czemu sprawdzają się także do zabezpieczania obiektów sportowych. Są one odpowiednie także do stosowania na:

  • boiskach,
  • stadionach,
  • orlikach.

Co warto wiedzieć o piłkołapach?

Są one niezbędne na każdym boisku szkolnym, czy też na sali lub hali gimnastycznej. Ich zadaniem jest ochrona przed uderzeniem zarówno graczy, jak i kibiców, którzy znajdują się na trybunach. Piłkołapy stanowią także doskonałe zabezpieczenie sufitów oraz okien i drzwi. Z powodzeniem absorbują one energię uszkodzonej piłki, dzięki czemu chronią wszelkie lampy , czy też inne elementy przed zniszczeniem. Opisywane piłkołapy można stosować również do ogrodzenia boiska w celu zabezpieczenia piłki przed jej wypadknięciem na ruchliwą ulicę. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku dzieci. To jednak nie wszystko. Piłkołap to także sposób na stałe utrzymywanie piłki na boisku. Pozwala to na uzyskanie dużej płynności gry. Co więcej, opisywane elementy z powodzeniem chronią przed uderzeniem piłką budynki oraz pojazdy znajdujące się w pobliżu boiska.

Jak wybrać odpowiedni piłkołap?

Warto wiedzieć, iż wybranie odpowiedniego produktu ma kluczowe znaczenie dla późniejszej eksploatacji. Dobra siatka na piłkochwyt powinna być wykonana z materiału dobrej jakości. Może to być na przykład polipropylen lub też polietylen. Piłkochwyt może być także wykonany metodą węzłową lub też bezwęzłową – w zależności od tego, jaki wariant zostanie wybrany właściwości siatki są troche inne. Warto wybierać siatki wytrzymałe i odporne na uszkodzenia ponieważ mogą one z powodzeniem służyć przez wiele lat w sposób niezawodny. Podczas wybierania odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę także na grubość siatki – dobry piłkołap nie powinien cechować się mniejszą grubością niż 2 milimetry.

Autor

  • Doktor nauk informatycznych. Twierdzi, że posiada duszę artysty. Pasjonuje się wilkami oraz rolą wilka w świecie. Według niego nie są to złe stworzenia, a drapieżniki leśne, regulujące stan populacji innych zwierząt i także mające prawo do życia. Jego hobby to jazda na rowerze po niekalanych cywilizacją terenach.

2 thoughts on “Dobierz piłkochwyt do swoich potrzeb !
  1. faza

    Piłkochwyt piłkochwytowi nie równy. Wiele z nich to chińskie badziewie. Najlepiej kupić piłkołap u jakiegoś sprawdzonego polskiego sprzedawcy.

  2. tortuga

    Odpowiedni piłkołap to solidny piłkołap. Ma przetrwać w różnych warunkach i być odporny na rozerwanie. Niestety nie każda firma sprzedaje takie trwałe piłkołapy.

leave a Comment