Biurka gamingowe to zazwyczaj niedoceniany element całego zestawu gracza. Nie pomoże dobra myszka, ani nawet dobra klawiatura i monitor, jeżeli graczowi nie będzie siedziało się wygodnie. Dobre biurko gamingowe zapewnia dużo miejsca na cały sprzęt oraz posiada specjalne półki, w których można umieścić kable.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania biurka dla gracza?

Między innymi na rozmiar. Dobrym wyborem są biurka regulowane, których wysokość można zmienić. Warto wiedzieć, że siedzenie przez długi czas zarówno przy zbyt niskim, jak i przy zbyt wysokim biurku jest naprawdę niewygodne i może być powodem dużego dyskomfortu. Co więcej, biurko gamingowe powinno być także solidne i ergonomiczne. Warto zwrócić uwagę na jego wykonanie oraz na to, czy jest ono wykonane z materiałów wysokiej jakości. Istotną kwestią jest także blat biurka – powinien być on zrobiony z wysokiej klasy płyty wiórowej. Warto zwrócić uwagę także na pokrycie blatu – powinien być do odpowiedni laminat chroniący biurko przed uszkodzeniami. Również zabezpieczenie obrzeży jest istotne. Dobrym pomysłem jest wybranie biurka z grubym tworzywem ABS, które zabezpiecza biurko. Co więcej, biurka laminowane z zabezpieczeniem obrzeży są dużo łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.

Podczas wybierania biurka należy zwrócić uwagę również na grubość blatu – powinna ona być nie mniejsza niż niż 22 cm. Jest to optymalna grubość, która zapewnia odpowiednią wytrzymałość. Na rynku można znaleźć kilka modeli biurek, które są odpowiednie dla graczy pod wieloma względami. Warto wymienić tutaj na przykład biurko TZRB213-Z113, które jest produktem polskiej firmy Fabryka Mebli „Forte”. Produkt jest ergonomiczny oraz funkcjonalny. Świetnie sprawdza się nie tylko do grania, ale także do nauki i pracy. Mebel zapewnia miejsce aż na dwa monitory oraz na różnego rodzaju akcesoria, takie jak konsole, tablety, głośniki, pady, czy też myszka. Innym produktem, o którym warto wspomnieć jest biurko Tezaur TZRB211-Z113 w kolorze czarnym. Opisywany mebel nie tylko efektownie wygląda, ale także jest wykonane z materiałów najwyższej jakości. Blat modelu ma wcięcie do środku biurka, dzięki czemu zapewnia miejsce na nogi.

Autor

  • Doktor nauk informatycznych. Twierdzi, że posiada duszę artysty. Pasjonuje się wilkami oraz rolą wilka w świecie. Według niego nie są to złe stworzenia, a drapieżniki leśne, regulujące stan populacji innych zwierząt i także mające prawo do życia. Jego hobby to jazda na rowerze po niekalanych cywilizacją terenach.

2 thoughts on “Biurka gamingowe – co wziąć pod uwagę podczas zakupów?
  1. wytrzeszcz

    Nie wiem czy wiecie, ale sporo sklepów sprzedaje chiński szmelc. Z tego względu nie warto oszczędzać i należy zaopatrzyć się w coś naprawdę mocnego. Pomyślcie że możecie z nerwów walnąć pięścią w takie biurko i co wtedy?

  2. zlatan

    Dobre biurko gamingowe w dobrej cenie to naprawdę rzadkość. Kupiłem ostatnio synowi biurko gamingowe ale wydaje mi się, że sporo przepłaciłem.

leave a Comment